Uspješan trkački vikend za Maraton klub Velika Gorica i na trailovima i na cesti

Maraton klub Velika Gorica i proteklog je vikenda zabilježio odlične rezultate na nekoliko utrka u trail trčanju i cestovnom trčanju. Najvrijedniji rezultat svakako je drugo mjesto Jasne Mikulić na 40-kilometarskoj stazi Ogulin Traila. Vedrana Janjić je pak pobijedila na Vatrogasnoj utrci u Hrebincu.

Ogulin Trail – 7. kolo KontinenTrail lige

U Ogulinu je u subotu 7. rujna održan 10. Ogulin Trail. Jedna od najpopularnijih trail utrka u Hrvatskoj privukla je preko 440 natjecatelja, a dio spektakla bilo je i troje naših – Jasna Mikulić, Renata Horvatek i Marijan Malčević. Utrka je bila sedmo kolo KontinenTrail lige u kojoj smo, podsjetimo, lani osvojili ekipno treće mjesto, a Jasna Mikulić bila je najbolja u ženskoj konkurenciji na dugoj stazi. Jasna je i ove godine redovno među najboljima, a nakon sedam kola je na trećem mjestu ženske konkurencije na dugoj stazi.

U Ogulinu je Jasna opet dokazala da je najbolja kad je najteže, odnosno na najdužim stazama, pa je 40 kilometara staze Regoč s oko 1900 metara elevacije ‘pregazila’ za 5h26min03sec, osvojivši 11. mjesto u generalnom poretku s 28 finišera i drugo mjesto među ženama. Bolja je jedino bila Ina Milihram (AK Vrbovec), a treća žena na postolju bila je Diana Kuiš (AK Rika).

Na dvostruko kraćoj stazi Jagor od 20 kilometara, s 950 metara elevacije, svoj dosad najbolji rezultat u ligi ostvario je Marijan Malčević. S vremenom 2h40min08sec završio je na 14. mjestu generalke od 55 finišera i 12. u muškoj konkurenciji. Nakon sedam ligaških kola Marijan je na devetom mjestu muške konkurencije na dugoj stazi i drugi u kategoriji Veterani 1. Na stazi Kosjenka od 14 kilometara i 600 metara elevacije natjecala se Renata Horvatek. S vremenom 2h00min17sec završila je kao 16. žena od 67 finišerki. Nakon sedam ligaških kola Renata je na sedmom mjestu u ženskoj konkurenciji na kratkoj stazi te prva u kategoriji Veteranke 2.

Rezultati Ogulin Traila su na Stotinki. Sljedeća utrka u KontinenTrail ligi je Bilogora Trail 21. rujna.

Zrmanja Trail

Istovremeno s ogulinskim, u subotu je održan i Zrmanja Trail. Utrka u jednom od najljepših prirodnih ambijenata Hrvatske privukla je preko tristo trkača, a među njima bila je i veća grupa MKVG članova, plus nekolicina trkača i trkačica koji redovno nastupaju na našim ligama, ali još se nisu učlanili u klub

Na stazi Light 7km naša Maja Leder je osvojila prvo mjesto u konkurenciji pedeset žena, s vremenom 1h16min32sec. Na stazi Active 13km je Majin suprug Nikola Ivan Leder do cilja stigao za 2h12min22sec, na 41. mjestu od 84 muškarca. Na istoj stazi je Alena Sokić s vremenom 2h04min02sec bila izvrsna jedanaesta u konkurenciji 108 žena. I Milivoj Hudina je predstavljao MKVG na stazi Active, s vremenom 2h40min27sec završivši na 62. mjestu među muškima. Tanja Radić još uvijek se ne piše pod MKVG, ali volimo je kao našu. Do cilja je stigla za 2h42min22sec, na 45. mjestu u ženskoj konkurenciji.

Najduža i najteža staza, Challenger 26 km, imala je također četvero predstavnika. Najbrži je bio Goran Siuc (4h42min13sec) na 11. mjestu generalke i osmi među muškima. Marku Budanku trebalo je 70 minuta više (5h52min43sec) i bio je 19. muški. Martin Potočnik i Tomislav Delač bili su prvi i drugi odostraga, proboravili su na stazi više od šest sati.

Kompletni rezultati Zrmanja Traila su također na Stotinki.

Vatrogasna utrka Hrebinec

Nakon dvije subotnje trail utrke, u nedjelju je mala ekspedicija naših članova otišla do Hrebinca, nedaleko Dugog Sela, gdje je održana 2. Vatrogasna utrka Hrebinec. Utrka je dio Vatrogasne trkačke lige u kojoj redovno sudjeluju dvojica naših trkača – Nedjeljko Babić kao predstavnik JVP Zagreb i Luka Čučuković kao predstavnik DVD Novo Čiče.

Nakon istrčanih pet kilometara s oko 100 metara elevacije, obojica su se opet dočepali pobjedničkog postolja, Luka (22min30sec) kao prvi u kategoriji M20, a Ned (26min05sec) kao treći u kategoriji M50.

Utrka je bila otvorena i za građanstvo, a tu je svoju brzinu pokazala naša Vedrana Janjić. S vremenom 22min37sec nadmoćno je osvojila prvo mjesto u ženskoj konkurenciji.