Vrući vikend s nekoliko pobjedničkih postolja za naše trkače i trkačice

Velike vrućine nisu spriječile naše trkačice i trkače da proteklog vikenda zabilježe uspješne nastupe na nekoliko cestovnih i trail utrka, s osvojenim medaljama i pobjedničkim postoljima.

2. Voćanska vatrogasna utrka u Donjoj Voći, koja je dio Vatrogasne trkačke lige, imala je u subotu dva naša predstavnika – Luka Čučuković trčao je za DVD Novo Čiče, a Nedjeljko Babić za JVP Zagreb. Obojica su fenomenalno po vrućini istrčali trail dionicu od 5,3 kilometara, sa 180 metara elevacije, i potvrdili dosadašnji odličan plasman u ligi. Luka je s rezultatom 25,13 minuta završio utrku na fantastičnim drugom mjestu ukupnog poretka od 48 finišera, i prvi u svojoj kategoriji M20. Ned je do cilja došao za 29,58 minuta, na 17. mjestu ukupnog poretka, 16. među muškima i treći u kategoriji M50.

Rezultati utrke u Donjoj Voći su na portalu Stotinka.

U subotu je održan i Žumberak Trail, ove godine prvi put kao dio Golden Trail National Series. Međunarodni karakter utrke privukao je više stranaca nego inače, a među njima su kao predstavnici Maraton kluba Velika Gorica bili Marijan Malčević na stazi Halfmarathon 22K te Renata Horvatek i Petar Petrić na stazi  Active 15K.

Na pobjedničko postolje popela se opet Renata Horvatek, završivši utrku s 480 metara elevacije kao najbrža u kategoriji Ž55. S rezultatom 2h05min33sec bila je odlična i u ukupnom poretku, na 11. mjestu od 55 žena. Na 11. mjestu generalke i 11. među 70 muških trkača završio je Petrić, s rezultatom 1h41min02sec. Također je bio šesti u kategoriji MS.

Malčević se morao penjati malo više, skupivši 1140 metara elevacije na stazi od 22 kilometra, koju je pretrčao za 3h28min34sec. Završio je na 23 mjestu od 76 finišera, 21. među 52 muška i četvrti od petnaest trkača u kategoriji M45.

Rezultati Žumberak traila su na portalu Stotinka.

U Međimurju je u subotu održana 1. Utrka općine Belica, s dionicama od 8,3 i 4,2 kilometara. Na dugoj stazi je Ivica Prpa finiširao za 38,03 minuta, osvojivši 10. mjesto od 65 finišera i prvo mjesto u kategoriji M50. Valerija Prpa je do cilja trebala 1h04min15sec, završivši 17. u ženskoj konkurenciji. Severina Prpa natjecala se na kraćoj stazi, a s rezultatom 23,50 sekundi bila je 13. od 58 žena i druga juniorka.

Rezultati iz Belice su na portalu utrka.com.

U zagrebačkom parku Maksimiru je pak u subotu održana humanitarna utrka Plavi leptir, u organizaciji Hrvatske udruge za bolesti štitnjače. Od naših na stazi od 4,3 kilometra trčali su Marina Mihić, Jasminka Zvonar i Dario Gustetić. Najbolji je rezultat ostvarila Marina, osvojivši treće mjesto u ženskoj konkurenciji od 31 natjecateljice.