Odličan nastup velikogoričkih limačica i limača na mitingu HALS-a u Križevcima

Limačice i limači Maraton kluba Velika Gorica nastupili su u subotu na mitingu Hrvatske atletske lige Sjever u Križevcima. Nastupilo je dvanaest natjecatelja u muškoj i ženskoj konkurenciji, a osvojene su tri medalje.

Atletski klub Križevci je u subotu 5. listopada na Gradskom stadionu u Križevcima organizira 4. kolo Hrvatske atletske lige Sjever za limače i limačice. Maraton klub Velika Gorica bio je zastupljen s ukupno dvanaest natjecatelja i natjecateljica, a osvojene su tri medalje.

Limačice

Nelli Komljenović se opet u Veliku Goricu vratila s dvije medalje, osvojene u kategoriji Limačice 2015. Međšu devetnaest natjecatejica najbrža je bila u utrci na 200 metara, osvojivši zlatnu medalju s rezultatom 31,37 sekundi. Još jednu medalju, ovaj put brončanu, Nelli je osvojila u skoku u dalj. Treće mjesto je osvojila s rezultatom 3,62 metara.

U kategoriji Limačice 2013 je Ana Trčak osvojila zlatnu medalju u bacanju vortexa. S rezultatom 44,14 metara bila je najbolja među šesnaest natjecateljica. Druga naša predstavnica u toj kategoriji bila je Ema Gilja, koja je u skoku u dalj s rezultatom 3,46 metara osvojila sedamnaesto mjesto. Obje su djevojčice nastupile u utrci na 60 metara Ana je bila sedma među 26 natjecatejica s rezultatom 9,13 sekundi, a Ema je osvojila trinaesto mjesto s rezultatom 9,45 sekundi.

U kategoriji Limačice 2014 predstavljala nas je Ema Živković. U utrci na 200 metara je s rezultatom 37,94 sekundi osvojila dvanaesto mjesto. U skoku u dalj Ema je s rezultatom 2,89 metara osvojila devetnaesto mjesto.

U ekipnoj konkurenciji su naše limačice osvojile 11. mjesto među 20 klubova.

Limači

U kategoriji Limači 2013 natjecao se Mateo Đurić. U skoku u dalj osvojio je trinaesto mjesto s rezultatom 2,34 metra, a u bacanju vortexa bio je četrnaesti s rezultatom 19,56 metara.

U kategoriji Limači 2014 su Maks Mikulin i Marin Ceronja trčali u utrci na 200 metara. Maks je s rezultatom 40,89 sekundi bio jedanaesti, a Marin je s rezultatom 43,15 sekundi osvojio trinaesto mjesto. Obojica su se natjecali i u skoku u dalj. Maks je skočio 2,79 metara za jedanaesto mjesto, a Marin je skočio 2,31 metara za petnaesto mjesto. Imali smo i trećeg predstavnika u toj disciplini. Bio je to Ivano Glodić, koji je sa skokom od 2,69 metara osvojio dvanaesto mjesto.

U kategoriji Limači 2015 naši predstavnici bili su Patrik Buntak, Franjo Đuričić, Maksim Šimek i Luka Đurić. U utrci na 60 metara je Patrik do cilja došao za 10,17 sekundi, osvojivši odlično šesto mjesto od 31 natjecatelja. Franjo je s rezultatom 11,87 sekundi bio trideseti. Maksim i Luka su trčali 200 metara. Maksim je s rezultatom 37,22 sekundi bio deveti, a Luka je s rezultatom 39,71 sekundi završio na desetom mjestu. Sva četvorica najmlađih limača sudjelovala su i u natjecanju u skoku u dalj. Rezultati su sljedeći: Luka Đurić (2,99m, 13. mjesto), Maksim Šimer (2,99m, 14. mjesto), Patrik Buntak (2,73m, 18. mjesto), Franjo Đuričić (2,56m, 24. mjesto).

U ekipnom poretku limači su osvojili 12. mjesto među 18 klubova.

Nakon četiri kola HALS-a, Maraton klub Velika Gorica je na desetom mjestu među 24 kluba. Rezultati se nalaze na stranicama Hrvatskog atletskog saveza.