Nastavljeno natjecanje u Hrvatskoj atletskoj cestovnoj ligi, Vedrana Janjić pobjednica Jasenovačke utrke

Pobjedom Vedrane Janjić na Jasenovačkoj utrci od 10 kilometara, u subotu 24. kolovoza u Jasenovcu, ekipa Maraton kluba Velika Gorica nastavila je natjecanje u Hrvatskoj atletskoj cestovnoj ligi.

Utrka u Jasenovcu bila je 11. kolo lige, a MKVG ekipa bila je zastupljena s dvije trkačice i dva trkača, koji su se natoč velikoj vrućini i sparini odlučili za jednosatni put do ovog poznatog mjesta na rijeci Savi, i nisu požalili. Zvijezda utrke bila je Vedrana Janjić koja je čak postavila i svoj novi rekord na 10 kilometara. Treninzi po vrućini su se isplatili pa je Vedrana u teškim uvjetima izdominirala utrku i završila je za 43min31sec, skoro minutu i pol ispred drugoplasirani natjecateljice. Vedrani je ovo prva pobjeda u generalci na nekoj utrci lige.

Podsjetimo, Vedrana je lani pobijedila u ligi, a na dobrom putu prema pobjedi je i ove sezone. Rezultate lige još nemamo jer u Hrvatskom atletskoj savezu (pre)sporo zbrajaju bodove, pa još čekamo i bodove s prošle utrke, prije više od mjesec dana na Jarunu.

Osim Vedrane, za MKVG su u Jasenovcu nastupili Josip Martinović, Marijan Malčević i Ivana Novak. Josip je ostvario odličan rezultat sa šestim mjestom ukupno među 40 natjecatelja, s vremenom 41min10sec. Marijan je s rezultatom 49min37 osvojio 18. mjesto među muškima, a Ivana je s rezultatom 56min51sec bila deseta među ženama.

Kompletni rezultati Jasenovačke utrke su na Stotinki. Sljedeća utrka Hrvatske atletske cestovne lige je Varaždinski polumaraton 22. rujna.

Osim u Jasenovcu, predstavnici MKVG utrkivali su se na subotnjem Koprivnica trailu. Na najdužoj stazi od 24km trčao je Martin Potočnik, završivši za 2h50min11sec, na 38. mjestu u muškoj konkurenciji.

Na stazi od 14km natjecali su se Nikola Ivan Leder (1h47min22sec, 22. muški) i Milivoj Hudina (1h58min49sec, 25. muški). Maja Leder istrčala je rekreativnu stazu za 1h09min48sec, osvojivši 13. mjesto u ženskoj konkurenciji.

Rezultati s traila su također na Stotinki.