Hrvatska atletska liga Sjever: Drugo kolo za starije kategorije održano u Varaždinu

Drugo kolo Hrvatske atletske lige Sjever za starije kategorije, odnosno za kadete i seniore, održano je u Varaždinu u nedjelju 12. svibnja. Ovaj put, za razliku od prvog kola, nisu osvojene medalje, ali malobrojna ekipa sakuplila je vrijedne ligaške bodove.

U kategoriji mlađih kadetkinja Maraton klub Velika Gorica predstavljala je Vita Plepelić u utrci na 1000 metara.  S rezultatom 3:43,39 osvojila je 9. mjesto. U istoj dobnoj kategoriji, među mlađim kadetima, imali smo dva predstavnika u utrci na 200 metara. Leon Žagar je s rezultatom 30,69 sekundi osvojio 13. mjesto, a Denis Kujundžić je s rezultatom 34,69 sekundi završio natjecanje na 22. mjestu.

U konkurenciji kadetkinja u utrci na 200 metara dobra je bila Petra Knežević, osvojivši 16. mjesto među 40 trkačica s rezultatom 28,82 sekundi. Istu udaljenost je u kadetskoj konkurencij istrčao Marko Knežević, osvojivši 15. mjesto s rezultatom 28,07 sekundi.

Petar Petrić je također sudjelovao u utrci na 200 metara, u seniorskoj konkurenciji, a s rezultatom 26,21 sekundi osvojio je 17. mjesto.

Rezultati natjecanja u Varaždinu su na stranicama HAS-a.