Bero, Vedrana i Bruno na utrkama Prvenstva Hrvatske, junior i kadetkinje na mitingu HALS-a

Osim ekipnog sudjelovanja Maraton kluba Velika Gorica na mitingu HALS-a za limače i limačice u Križevci, o čemu smo izvijestili u posebnom tekstu, naši su članovi proteklog vikenda bili na još nekoliko natjecanja.

Vedrana Janjić i Bruno Škrinjarić sudjelovali su u subotu 5. listopada vikenda na Prvenstvu Hrvatske u srednje dugom triatlonu, održanom u Zatonu kod Zadra, i osvojili su zlatna odličja u svojim dobnim kategorijama. U Zagrebu je pak Berislav Devčić bio na Prvenstvu Hrvatske u cestovnom hodanju.

PH u srednje dugom triatlonu

Jedanaesto izdanje Zadarhalf triatlona by Zaton Holiday Resort bodovalo se za Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Slovenije. Naš član i tajnik Bruno Škrinjarić koji u triatlonima nastupa za TK Maksimir, osvojio je fenomenalno 17. mjesto u generalnom poretku među 259 finišera. Bruni je za 1900 metara plivanja, 90 kilometara bicikliranja i 21,1 kilometar trčanja trebalo 4h03miin45sec. S tim je rezultatom bio sedmi u generalnom poretku Prvenstva Hrvatske i prvi u kategoji M35.

U ženskoj konkurenciji odlična je bila Vedrana Janjić, koja nastupa za TK Swibir, s dvanaestim mjestom generalke od 61 finišerke. S rezultatom 4h47min59sec Vedrana je bila šesta u generalnom poretku Prvenstva Hrvatske i prva u kategoriji Ž45.

PH u cestovnom hodanju

U subotu je u Zagrebu, u organzaciji AK Agram, održano Pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u cestovnom hodanju. Na stazi na Jarunu natjecao se i naš hodač Berislav Devčić. U utrci na 20 kilometara osvojio je peto mjesto s vremenom 2h23min56sec.

Na utrci je inače Bruno Erent srušio 33 godine star državni rekord. Erent je 20 kilometara prohodao za 1h28min05sec.

HALS – starije kategorije

Zagreb je u nedjelju bio domaćin i 4. kola Hrvatske atletske lige Sjever za starije kategorije. U kategoriji seniora nastupio je naš 18-godišnji junior Petar Petrić. U utrci na 100 metara je s rezultatom 13,19 sekundi, što je njegov osobni rekord, završio na desetom mjestu.

Uz Petrića, na natjecanju su nastupile četiri predstavnice u kategoriji mlađih kadetkinja. Sve četiri su se natjecale u utrci na 60 metara, u kojoj je nastupilo čak 60 mlađih kadetkinja. Najbrža od naših bila je Una Lovrić, koja je s novim osobnim rekordom od 9,21 sekunde osvojila je 28. mjesto. I Ana Trčak postavila je svoj novi rekord (9,43 sekunde) te osvojila 38. mjesto. Svoj rekordni rezultat postigla je i Ema Gilja (9,62 sekunde) za 44. mjesto  I četvrta natjecateljica Tia Wiehnacht istrčala je svoje najbolje vrijeme (10,07 sekundi) za 58. mjesto.