Hrpa rekorda za naše trkače na Zagrebačkom maratonu i popratnim utrkama

Središnji dogašaj proteklog trkačkog vikenda bio je Zagrebački maraton, uz popratne utrke koje su na zagrebačkim ulicama okupile više od 5500 trkača, a među njima i petnaestak članova i članica Maraton kluba Velika Gorica i pridruženih trkača s lige, budućih članova kluba.

Maraton

U najdužoj utrci, koja se bodovala i za Prvenstvo Hrvatske u maratonu i za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, imali smo samo troje predstavnika u muškoj konkurenciji – Josipa Martinovića, Marijana Malčevića i Berislava Devčića.

Josip je bio odlično raspoložen za trčanje i postavo je svoj novi osobni rekord 3h14min14sec. S tim rezultatom završio je na 79. mjestu generalke među 680 startera i 622 finišera, odnosno 69. među muškima. U poretku za Prvenstvo Hrvatske bio je na 53. mjestu generalke i 44. među muškima.

Berislav Devčić zatvorio je Zagrebački maraton jer je bio zadnji finišer s rezultatom 5h53min29sec. Između Josipa i Bere bio je Marijan, s rezultatom 4h08min49sec, završivši na 352. mjestu genralnog poretka i 297. među muškima. Također, bio je 105. ukupno i 82. muški u Prvenstvu Hrvatske.

U ekipnom poretku je klub, ovaj put bez ženske ekipe, osvojio 15. mjesto u muškoj konkurenciji i 22. mjesto ukupno.

Polumaraton

Na polumaratonskoj dionici imali smo dosta trkača, većinu njih s novim rekordima. Najbrži je bio 18-godišnji Petar Petrić, koji je sa svojim rekordnim rezultatom 1h29min11sec završio na 50. mjestu među 1575 finišera i na odličnom 4. mjestu u konkurenciji 27 juniora.

Izvrstan je bio i Želimir Delač, koji je s rezultatom 1h37min34sec osvojio drugo mjesto u kategoriji M60, među 42 trkača tog godišta. Ukupno je bio 116. u muškoj konkurenciji.

Naš vatrogasac Luka Čučuković istrčao je u nedjelju svoj prvi polumaraton. Rezultat je izvrstan – 1h45min41sec. Na utrci mu je glavna navijačica bila mama Vedrana Janjić koja je također svoj prvi polumaraton, prije šest godina, istrčala u Zagrebu.

Marko Budanko, stalni trkač s Turopoljske lige i naš budući član, istrčao je half za 1h47min21sec. Naš peti trkač na halfu bio je Darko Kovač, koji je do cilja došao za 2h05min28sec.

Među ženama, Jasminka Zvonar opet je bila među najboljima u svojoj kategoriji Ž55, osvojivši treće mjesto s rezultatom 1h46min33sec. Ukupno je bila 47. od 529 finišerki na polumaratonu. Oko dvije minute iza Jasminke ciljem je prošla Marina Mihić, s rezultatom 1h49min10sec. Kristina Terzić je ciljem prošla nakon 1h51min26sec, što je njezin novi rekord na halfu.

Tanja Radić, još jedna trkačica s lige i buduća članica MKVG, za 21,1 kilometar trebala je 2h00min38sec. I na kraju, prava junakinja je ispala Alena Sokić, koja je nastupila na polumaratonu samo tjedan dana nakon nesretnog incidenta i ozljede na Memorijalnoj utrci Pokupsko – Velika Gorica. Istrčala je svoj prvi half za 2h05min05sec.

Garmin 10K

I naposljetku, utrka Garmin 10K. Krenimo s najmlađima. Deset kilometara su zajedno istrčale naše juniorke (2007. godište) Zara Horvat i Brigita Grčić. Ušle su u cilj s rezultatom 56min55sec, podijellivši 136. mjesto među više od 520 finišerki.

Među muškima, imali smo nekoliko službenih i neslužbenih predstavnika. Goran Siuc je iskoristio utrku kao zadnji trening za Ljubljanski maraton idući vikend, a istrčao je cenera za 47min50sec. Nikola Ivan Leder bio je desetak minuta sporiji, završivši za 57min24sec. MKVG i ekipu s lige predstavljali su još Martin Potočnik (53min56sec), Tomislav Delač (53min27sec) i Milivoj Hudina (1h00min47sec).

S ekipom je na utrci bio i Dario Gustetić, u ulozi dežurnog supportera i fotografa na biciklu.